Patrass

Rozdil mezi maximalni povolenou rychlosti vozidla a konstrukční rychlosti?

Dobrý den, jaký je rozdíl mezi maximalni povolenou rychlosti vozidla a konstrukční rychlosti vozidla? Děkuji vam.

Elkon: ja ale nemyslím na komunikaci ale mam namysli maximální povolenou rychlosti „VOZIDLA“.

Odpovědi
Filip84

Konstrukční rychlost je rychlost udaná výrobcem vozidla, v rámci ECE / UN musí mít každé vozidlo výrobcem udánu konstrukční rychlost, v dokumentaci.

Nejvyšší povolená rychlost je rychlost, která je zapsána do technického průkazu. Konstrukční rychlost autobusu může být až 130, nejvyšší povolená rychlost autobusu nesmí být vyšší, než 100. Nejvyšší povolená rychlost náklaďáku, zase, nesmí být víc, než 90.

Většinou jsou konstrukční a nejvyšší povolená rychlost shodné, ovšem jsou vozidla, jako např. motocykly AM, autobusy, náklaďáky nad 3.5t, etc., u kterých je nejvyšší povolená rychlost nižší, než konstrukční rychlost vozidla.

elkon

Maximální povolená rychlost, je rychlost na komunikaci. Konstrukční rychlost je rychlost, která byla uvedena na vozidle jako maximální pro bezpečný provoz toho kterého vozidla..