hawranek

Rozdíl mezi HD a Full HD

Jaký je rozdíl mezi HD a full HD kamerou?
Doplňuji:
To jsem taky našla, ale nijak mi to nepomohlo 😁 U každého rozlišení bývají uvedené dvě hodnoty, jak mám tedy chápat číslo 1080 u Full HD? Je to jen čistě počet řádků?

Nejlepší odpověď
rynek878

je v rozlišeni:

Rozdíl mezi HD rozlišení 1366 × 768 a FULL HD 1920 × 1080
Doplňuji:
pokud tam je napsáno jen 1080,je to myšleno jako FULL HD 1920 × 1080

Další odpovědi
Michal Kole

Jo jedná se o počet řádek
někdy je za tím ještě písmeno
p znamená progresivní, to znamená že ty řádky fyzicky obsahuje
i znamená interpolované, že ty řádky fyzicky neexistují jen je dopočítá elektronika a je hroší kvalita obrazu