Stříbrný

Rozdíl cen operačního systému počítače - windows?

Je nějaký rozdíl v ceně při koupi prázdného pc a s nainstalovaným systémem?
Je nějaký rozdíl za OS pokud je již nainstalovaný v pc a pokud jej koupím zvlášť?
Jde mi o to, že pokud je systém nainstalován v pc, stejně bych jej asi přeinstaloval, jelikož vlastník pc bude uveden nějaký nesmysl a ne já.
Prostě pokud budu instalovat já sám, udělám si to podle sebe, kdežto pokud je v pc již nainstalován, tak podle někoho a to je mi tak nějak k prdu.
Samozřejmě, že ještě dávají nějaké bonusy ve formě dalších programů, které však třeba nechci.
K čemu to tak dělají?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Abys používal jejich produkt, výjde to dráž.
OS nebývá nainstalován, jen předinstalován, takže vše si již nastavuješ ty a cokoliv si zde můžeš změnit.

Další odpovědi:

no a okrem toho je tam kopec zbytočných programov, ktoré ťa potom otravujú, aby si si ich kúpil (najmä atntiviry ako NOD, ESET a pod.) + nejaké tie kancelárske balíčky a rôzne prehrávače, kecálky a sťahovače.
Proste balast.
Niet nad vlastnú ručnú inštaláciu, i keď vyjde o niečo drahšie.

Ten OS, který je třeba v noutu již připraven, má prvně tu výhodu, že je mnohem levnější. V přepočtu o tisíce. Pokud se jedná o widle.

Balast tam nijaký není krom programů navíc, které jdou buď smazat nebo dokoupit.
Další výhoda je ta, že instalace-spuštění je během pár minut, a lze ji nastavit.

Dělají to hlavně k tomu, aby člověk který nikdy předtim neměl počítač, neví co je to instalace, tak si koupil nějaký stroj a hned fungoval. Proč by kupoval počítač bez OS a i kdyby ho koupil zvlášť, musel by hledat někoho kdo mu to naistaluje.

Zlatý

předinstalované windows jsou vždy zaneřáděné tzv. softwarem partnerů ... v podstatě výrobce počítače dostává zaplaceno od partnerů za to že do instlace umístí desítky polofunkčních trial verzí které jen otravují s nutností platit za plnou funkcionalitu přesto že se jejich funkční ekvivalenty zdarma válí na stránkách typu slunecnice.cz ...

Vzdy bych kupoval počítač bez OS a ten bych si na něj dodatečně instaloval. Jednak to výjde levněji a druhak je instalace OS čistá.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.