Rostou opicím moudráky?

Nejlepší odpověď
annas

„Zuby moudrosti mají i zvířata a kdyby lidé jedli zdravě, hodily by se stejně dobře tak, jako se hodí primátům nebo lidem žijícím v méně technokratických kulturách, kde si nekupují jídlo v samoobsluzel“

http://www.me­mento.junweb.cz/fak­ta/5slozitost­.htm

--
Lidé (se zuby moudrosti) mají stejný zubní vzorec (2/2, 1/1, 2/2, 3/3), jako šimpanzi (a gorily a orangutani)..

Lidé sdílejí mnoho jiných charakteristik s ostatními lidoopy. Zdědili jsme nuš zubní vzorec ze sdíleného společného předka, takže zuby moudrosti, jsou důkazem pro společný původ.

Lidé v moderních prostředích nepotřebují své zuby moudrosti, protože jedí mnohem měkčí jídla, než bylo v minulosti. . To znamená, že ostatní zuby nejsou opotřebované takovým způsobem, aby chyběly zuby moudrosti. ..

Někteří z nás mají štěstí, že jim vyrostly j všechny zuby – možná kvůli delší čelisti, nebo menší celkové velikosti zubů atd. Někteří z nás nemají zuby moudrosti vůbec.

Jedná se o druh variability, která umožňuje, aby vlivem evoluce se vyvinula ta varianta, která je lepší pro přežití.
http://www.as­kabiologist.or­g.uk/answers/vi­ewtopic.php?id=1116

Jiný názor na zuby moudrosti.

Tvrzení, že zuby moudrosti jsou součástí lidského těla, která ztratila veškerý smysl, se objevuje v evolučních zdrojích – viz výš.. Jako důkaz pro to, se uvádí, že tyto zuby způobují mnoha lidem problémy, ale přesto není žvýkání narušeno, když jsou odstraněny.

Výzkum však v posledních letech ukázal, že zuby moudrosti mají stejnou funkci jako ostatní žvýkací zuby, že neexistují žádný důkaz, že jsou nepotřebné.

Na jejich ztrátě a poškození má vliv strava, přemíra cukrů a kyselin.

Zajímavý článek o tom, že v těle máme 100 „orgánů“, které zakrněly a jsou relativně nepotřebné.

https://antidar­winistteam.wor­dpress.com/2007/07­/21/wisdom-teeth-is-not-evidence-of-evolution/