Pokročilý

Rostou člověku řasy?

Když mi vypadne hodně řas (řasenka je svinstvo:D), narostou mi nové?
Doplňuji:
Ajo, Briketko, to mas pravdu, tez jsem je mela jednou uhorele a dorostly. Ale, kdyz jsou uplne vypadle, ci jak to mam rict,jestli narostou nove? to snad jo, kdyz dorostou i ohorele, zejo :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Další odpovědi:

Zlatý

rostou samozřejmě, když mi jednou uhořely
narostly mi nové spálil mi je zapalovač, když
jsem ho plnila plynem :)
Doplňuji:
tak vidíš , ale lidi co trpí nemocí tzv.
Alopecie, těm neroste nic ani vlasy, řasy :(

Zlatý

V momentě kdy vypadně jedna řasa tak zpravidla proto,aby uvolnila místo nové.
Doplňuji:
Jo,a řasenka není svinstvo,pokud si ji před spaním odlíčíš,pokud ne a jdeš s ní spát a děláš to pravidelně,že se neodličuješ,tak ti za to jednou řasy pěkně poděkují.A nejenom řasy.

Rostou. Kdysi se topilo tzv. "piliňáky". Bratr zatápěl a nehořelo mu to, nahl se dolů a v tom piliňák "bouchnul". Bratrovi plamen sežehl řasy a obočí. Oboje během několika týdnů dorostlo.

Viz Wiki:
Sekundární ochlupení
Je typické pro období po narození člověka a patří k němu chloupky (pili), vlasy (capilli), řasy (cilia), obočí (supercilium). Chloupky jsou silnější než lanugo a jsou rozptýlené po celém těle, přesně tak, jak bylo lanugo. To znamená, že nerostou tam, kde dříve nebylo lanugo.

Řasy jsou kratší, tužší chloupky vyrůstající z okrajů očních víček ve třech až čtyřech řadách. Jejich volné konce jsou však v jedné řadě. Řasy jsou ochranou oka. Bývají ze všech chloupků člověka nejvíce pigmentované. Šedivějí vzácně a velmi pozdě. Jsou poměrně silné. Na horním víčku jich bývá sto padesát až dvě stě a jsou prohnuté nahoru. Na dolním víčku bývá řas méně, sedmdesát až sto. Živnotnost řasy je sto až sto padesát dní. Za den vypadne a obnovuje se zpravidla jedna řasa.

Obočí, soubor brv sestavený v mírném oblouku nad horním okrajem očnice, se ze sekundárního ochlupení objevuje nejdříve. Je naznačeno již před narozením, v růstovém období je tenké, v dospělosti mohutní. Po čtyřicátém roce se na hranici vnitřní a střední třetiny obočí objevují jednotlivé silné a dlouhé chlupy, které odpovídají hmatovým sinusovým chlupům savců. Poloha a tvar obočí velmi výrazně ovlivňují výraz obličeje.

Diskuze k otázce

Zlatý

briketka10

když si jednu dvě omylem vytrhneš doroste i obočí
pak se postupem času kvalita kořínků opotřebuje a
dál už ti třeba nic neporoste..

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1282
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.