Nassin

Rodičové, jak jste reagovali nebo reagujete na otázky dětí: Proč…?

Třeba takto:
Tatínku, proč létají letadla?
Nevím.
Tatínku, a proč je nebe modré?
Nevím.
A tatínku, nevadí ti, že se tě pořád vyptávám?
Ne, jen se ptej, aspoň se něco dozvíš.

Nejlepší odpověď
Ametyst

To je vždycky potěšení, jak ty děti zajímá všechno. Takže jsem občas využila zbytečné a neužitečné encyklopedické informace.:-) Je to zodpovědnost, protože si děti některé věci pamatují celý život.

Další odpovědi
da ny

Odpovídám vždy pravdivě, úměrně k věku. Nyní už vnoučeti :)
Nic složitého, hlavně se nezamotat
Odpovědi na Vámi uvedené otázky jsou snadné.
Tatínek s odpovědí „nevím“, zřejmě nemá dostatek ochoty, trpělivosti, ani fantazie odpovědět. To dítě nepotřebuje vědecký výklad techniky létání, pohádku o napodobování ptačího letu :). Spokojí se s faktem, k čemu dnes letadla slouží.

Kepler

Co znám, vysvětlím. Co je pro dítě vysvětlování těžké, odpovím: to bys nepochopil/la. Když se budeš dobře učit, vysvětlí ti to později ve škole. Z některých dětských otázek by jeden zešedivěl, třeba:
„Tati, je Tichý oceán vždycky tichý?”
„Prosím tě, když už se mě na něco ptáš, aspoň ne na takové hlouposti.”
„Aha, tak promiň. Mimochodem, jak zemřelo Mrtvé moře?”

elkon

Pravdivě, ale rozsah odpovědi úměrný věku dítěte.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.