blbštejn

Co mi hrozí za řízení pod vlivem? Je možné odložit mou přítomnost u správního orgánu na dobu, kdy budu v republice?

řízení pod vliven NL. měl jsem positivní orientašní test na návykové látky. přiznal jsem požití malého množství marihuany několik hodin před jízdou. zabavili mi ŘP a odvezli na odběr krve a moči. Na správní řízení mají prý měsíc. Já drogy neužívám. Pracuji v cizině a jsem „čistý“, ale po velkém emočním vypětí v rodině při návštěvě zmrzačeného příbuzného jsem podlehl slabé chvilce. Teď musím zase odjet do ciziny. Je možné odložit mou přítomnost u správního orgánu na dobu, kdy budu v republice, osobně zpytovat svědomí a s přihlédnutím k polehčujícím okolnostem dosáhnout nižšího trestu? jaký trest mi hrozí? je vůbec přítomnost u správního orgánu relevantní? příp. přítomnost právního zástupce? existuje možnost podminečného trestu zaplacením vyšší pokuty? dosud jsem nebyl trestán,jen v loni za pásy. řídičák samozřejmě nutně potřebuji a šlo pouze o „přešlap“. děkuji za odpověd

Odpovědi
JájsemRaibek

Zastupovat se nechat můžeš, polehčující okolnost – droga? No to asi ne! Zaplatit si víc a dostat menší trest to taky ne.
Co se týče odkaludu, po domluvě je to možné, záleží na správním orgánu.