Řízení bez řidičského oprávnění

Dobrý den, chci se zeptat. 29.11.2009 jsem byl kontrován hlídkou policie za řízení bez řidičského oprávnění a mám jít v únoru 2009 k soudu a chci se zeptat budu potrestát za trestný čin nebo za přestupek?? předem děkuji za odpověď, D:R

Odpovědi
standa

Otázkou je zda :

  1. jste vlastníkem řidičáku, který vám byl již dříve zadržen a proto jste při kontrole jel bez ŘP nebo

b)jste nikdy řidičák neměl

ad a) PROBLÉM, protože jste se dopustil:

  1. trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí
  2. přestupku za řízení bez ŘP

ad b) MENŠÍ, ale přesto problém, protořže jste se dopustil přestupku, za který vedle finanční pokuty (25–50 tis.) můžete dostat i zákaz řízení…

Ale protože jste předvolán k soudu (kde přestupky neprojednávají), tak to vypadá na to „a“