straširybka

Řízení auta – která noha na co?

když řídíte auto, jakou nohu na co používáte? Já když jsem jezdila v manuálu, což jsem dělala velmi nerada, tak jsem měla levou na spojku a brzdu a pravou na plyn. teď mám automat a mám levou pořád připravenou nad brzdou a pravou mám na plyn. hodně lidí mi říká, že je to proti mysli a že se to mám přeučit. zkoušela jsem to a nevyhovovalo mi to tak, jak říkali. máte to někdo stejně?
Doplňuji:
ještě doplním ( pro mou obhajobu ), že jsem levák a mám levou nohu citlivější a nejradši bych šlapala na vše jen levou, ale když to nejde, tak aspoň brzdit. Když brzdím pravou, kde nemám cit, zabrzdím prudce ☹
Jezdím ale jen v nutných případech, jinak za volant lezu nerada.

Nejlepší odpověď
pondělí

varuji takto jezdit,u šoférování je potřeba naučený reflex.a takto se rozmlátíte,nechte levou nohu opřenou o podpěru,která je tam pro to udělána,jinak se informujte u lidí,kteří dělali autoškolu v USA.tam by vás takto vyhodili od zkoušek
a ještě jedna rada,skušení řidiči dokáží pravou nohou ovládat plyn i brzdu,a to všichni závodníci,jinak by prohrávali

Další odpovědi
Cullinda

Já mám levou vždy jen na spojku a pravou na brzdu a plyn. Když jsem jezdila s automatem, levá noha odpočívala..
Až si jednou sešlápnete obojí najednou (nejlépe prudce) tak zjistíte, proč se to máte odnaučit..

Luss

Presne jak pisi ostatni. Prava noha pro brzdu a plyn, leva noha pro spojku. Jinak si to neumim ani predstavit. Brzdu a spojku v mnoha situacich seslapavam soucasne. A to tou samou nohou dost dobre nejde. Treba kdyz prede mnou poskakuje kolona a ja vim, ze za moment to zas popojede, tak kolikrat nevyhazuju rychlost, tim padem pri dobrzdeni a v okamziku uplneho zastaveni stojim na brzde i spojce. radit porad dokola za jedna (zvlast ve velkych mestech, kde jsou kolony pravidlem) a jeste ke vsemu zatahovat rucku, to je pak zdrzeni pro me, i vsechny za mnou. Ale mozna jezdim divne ja, co se tyka toho vyhazovani rychlosti. Nikdy jsem nad tim nepremyslela.
A vlastne i pri samotnem brzdeni a soucasnem razeni, nebo vyhozeni rychlosti preci take neprestanu na chvili brzdit levou, nehodim si ji na vterinku na spojku, abych si preradila nebo vyhodila rychlosti a pak zas ji prehodim na brzdu a pokracuju v brzdeni…!!!??? to je fakt o dr.ku! jak mam to rizeni zautomatizovane, tak mi nedoslo, ze pro priklad nemusim chodit az „do kolony“ :)

standa

PROBOHA ! A jak jste udělala řidičák ?

Nechte se dovést na cvičák a zde jezděte kolem dokola s pravidelným přibržďováním PRAVOU nohou tak dlouho, až ten požadovaný cit do nohy dostanete, třeba celý týden.

Dřív na silnici nevyjíždějte !

lilibou

pravá:brzda a plyn..
levá:spojka:)

jen se divím,že jste se si ty nohy ještě nezamotala:)a jak zastavujete?tam je taky potřeba spojka a brzda ne?

ale tyky neřídím moc často tak nemůžu dělat chytrou:)muj přítel by mě za to jak jezdím nejraději znovu poslal do autoškoly..:)
ale zas na druhou stranu,kdyby me za ten volant pouštěl častěji tak se to aspon víc naučím..

Tata

Logicky pro ovládání pedálu plynu a brzdy musí být jedna noha, nebo si myslíte že brzdit a zároveň do toho přidávat plyn je něco logického? Stěžujete si že když přidáváte plyn nemáte v pravé noze cit, auto poskakuje a při sešlápnutí brzdy stojí auto na místě.Tvrdíte ze máte větší cit v levé noze, budete si muset tréninkem vycvičit i pravou nohu. Nejednoduší to bude když prodáte automat a koupíte si starší tréninkový manuál a budete jezdit a jezdit dokud vám vůbec na mysl nepřijde že by jste
na plyn a brzdu šlápla levou nohou. Argument že se vám v manuálu nerada jezdila je projevem vaší nejistoty a nevyježděnosti.