nyjono

Říkáte batoh, nebo baťoh? 😊

Hlasujte v anketě

Odpovědi
jirka F

Baťoh

A i když to není k otázce chtěl bych se tímto omluvit uživatelům jak jsem se v poslední době choval na tomto webu zejména otázka o kyberšikaně byl nesmysl neberu teď moc léky tak asi tím to vzniklo.

Disraeli

Baťoh

Jasně, že baťoh, žádný „batoh“ pro mě neexistuje.

elkon

Batoh

Batoh, v dětství „baťoh“, ruksak, nebo žebradlo (jak říkával můj táta).

JežíšKristus

Baťoh

michalds

Batoh

marci1

Baťoh

A vůbec nejraději baťůžek. 🙂

Kajoch

Baťoh

Batoh i baťoh…u nás se používají oba termíny.

terry

Batoh

Jasně, že batoh.

Malvína

Batoh

paul1

Batoh

Není jiná možnost. Ale asi obojí je správné

Emefej

Baťoh

Ani jeden, u nás se říká ruksak.

Weymie

Batoh

aliendrone

Baťoh

Neříkám ani jedno, říkám BÁGL. ;) :)

Hansel

Batoh

Říkám obojí.

annas

Baťoh

Chybí jiná odpověď. ani jeden tvtr nepoužívám. Nosila jsem ruksak.
Slovo batˇoh – výslovnost je /baŤoch/ – h by se muselo vyrazit, znělo by nepřirozeně. Baťoh je slovo nespisovné, patří do obecné češtiny. .Měkká souhláska je zřejmě upravená podle jiného slova, která je častější. Třeba čtvrťák – základ čtvrtina.- měkké t.

Takže správné je i batůžek.

mmm_x

Batoh

nyjono

paul1
Správně je batoh.
A jasně, že se říká lidově bágl. Nebo třeba ruksak, ale to je spíš označení velkého batohu.
Díky všem.

JežíšKristus

12 odpovědí a vyšlo to 50 % – 50 %. Rozhodne los?