iceT

Říká se hladový jako vlk.

Znám také výraz hladový jako šluha.Ale co nebo kdo to je-ŠLUHA?
Znáte i jiná přirovnání?
Doplňuji:
No to právě nevím,říkává se to u nás doma.

Nejlepší odpověď
annas

Šluha jsem neslyšela. Není to varianta sluhy, tj. služebníka, služby?

Hladový jako herec, spisovatel, kámen, pes, jako Chuck Norris (nové).

annas

IceT, nevím odkud jste. Možná se mýlím, ale podle oblasti by se daly posudit nářeční hláskové obměny, k nimž mohlo z hlediska vývoje dojít.
Slovo šluha se objevuje i v jiných slovanských jazycích, takže by mohlo jít o toto sluhu – často bývali i ve službě hladoví.