Illines

Ridite se podle oblohy-slunce-hvezdy-mesic?

Drive tomu lide davali vyznam.A dnes?

Nejlepší odpověď
led

slunce

Zle navrhnuté odpovede, chýba možnosť inej odpovede.
Dilema… čo označiť… v rozprávkach vládne Slnko, dáme „slunce“ s výhradou…

V teréne sa riadim aj podľa prírody a súčasť prírody nie je len, to na Zemi, ale i to hore nad hlavami – Slnko, Mesiac, hviezdy, iné prírodné javy. Toto všetko má veľký význam pre orientáciu i život človeka.
Darmo mi Rosnička v televízii sľubuje krásne slnečné počasie, keď vidím príznaky mohutnej búrky a Mesiac obklopený „záhradkou“, viem, že nepôjdem ryľovať do záhrady.
Pranostika, to sú dlhoročné skúsenosti získané práve pozorovaním prírody.
Prirodzene povere o chvoste kométy a jej vplyve na zdravie, správanie človeka nemožno veriť. Nebude mor a vojna len preto, že nad hlavami nám preletí kométa.

Další odpovědi
anonym

slunce

Jistě – kdykoli potřebuju znát světové strany – slunce, měsíc, souhvězdí…
😉