Pokročilý

Řešíme problém, máme byt v Praze Nuslích, 2+kk, cihlový, dostupnost metra Vyšehrad... Prodat a rozdělit se s bratrem?

Jenže mám bratra a s ním se musím podělit (zatím bydlí u matky a já s přítelkyní v nájmu), byt se zatím pronajímá. Nevím co teď dělat, jestli byt prodat, peníze rozdělit, já něco přidám a s přítelkyní si koupíme větší byt, kde bude pokoj i pro budoucí dítě. Nebo se nastěhovat do toho bytu v Nuslích a bratrovi splácet nějaké peníze místo hypotéky. Peníze s hypotékou dáme dohromady na panelák dále od centra...

Odpovědi:

Stříbrný

Prodat a peníze rozdělit

Doplňuji:
bohužel tu chybí možnost "Nebo něco jiného"
na tohle se hodně špatně jednoznačně odpovídá...nevím, v jaké jsi situaci: udělej si pro a proti...
pokud se přestěhuješ:
- budeš mít svoje jisté a nebudeš se muset handrkovat s bratrem o ceně nemovitosti, což vidím jako případný problém, protože pokud ho budeš vyplácet, musíte určit cenu bytu a ta se dost špartně odhaduje...a časem ti třeba může začít vyčítat, že to bylo málo...
- bude ti vadit , že budete mimo centrum a bude případně horší dostupnost...
- máš "jistou" práci, aby sis mohl dovolit hypotéku na větší byt...

pokud půjdeš do Nuslí
- není to nic velkého, takže chceš už brzy děti?...
- jak přesně určíš cenu bytu, abych mohl začít bratra vyplácet..
- a co na to bratr...chce celou částku hned, nebo raději po splátkách...a co úroky? nebude mu vadit, že nakonec po částech dostane méně... peněz...souhlasí s tím bez výhrad?
- dobrá dostupnost do centra - ale potřebuji ji k pohodlnému životu? (mě by např. do Prahy nikdo nedostal ani párem volů :-))

prostě napiš si svůj seznam, ale hlavně se poraď s přítelkyní a zeptej se bratra, jak to chce on...třeba by se chtěl přestěhovat a vyplatit tebe a nebo to nechce prodávat a mít příjem z pronájmu, který si jak předpokládám dělíte...

Stříbrný

Ponechat a vyplatit bratra

Doplňuji:
Až na výjimky nabízí stará cihlová zástavba kvalitnější bydlení
než panelák, dokonce i než dnešní moderní byty.

Vyšší stropy někde umožňují vestavbu, užitná podlahová
plocha bude pravděpodobně také větší.

Prodej a následná koupě s hypotékou vyjde dráž než vyplacení bratra,
obzvláště, pokud byste se s bratrem dohodli na rozumných splátkách.

––––
Mám dlouholeté zkušenosti s bydlením v paneláku i v cihlové stavbě.
Je to nesrovnatelné (ve prospěch cihly) …

Diskuze k otázce

Stříbrný

Funna

a ještě mne napadla jedna varianta...ty jsi teď v podnájmu...tak proč nejdeš do podnájmu do toho "svého" bytu...bráchovi dávej peníze za půlku nájmu...byt bude pořád váš spolešný a prodat se může vždycky...až si třeba budeš chtít najít větší byt .-)

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 925
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.