Avatar uživatele
Registrovaný

Řeší se přestupky nezletilého s jeho rodiči?

Pokud nezletilý (15 let) spáchá přestupek a zaplatí pokutu, ale policie to nahlásí sociálce, bude se to po zaplacení pokuty dál řešit s rodiči? Navíc, když byl přestupek spáchán před dvěma měsíci?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Řekla bych, že ano.


Avatar uživatele
Bronzový

Dovolím si citovat zákon č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů. Ten v ustanovení § 5 odst. 1 říká, že za přestupek není odpovědný ten, kdo v době jeho spáchání nedovršil patnáctý rok svého věku.

Čili je to jen na něm, bez rodičů, bez "sociálky". Jiná situace by nastala, kdyby mu před dvěma měsíci nebylo 15. Nicméně pokud byl pachatel pokutován, soudím, že mu tolik již v době spáchání bylo.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.