zjentek

řeknu-li „má na hlavě kravaře“, co to znamená?

Doplňuji:
malá nápověda: wiki- kravaře- členění obce
..bylo to těžší, než „má na hlavě cétéčko“, ale ne zas tak, aby se na to nedalo přijít.

Nejlepší odpověď
arygnoc

má na hlave kúty (kouty – časť obce kravaře)

Další odpovědi
annas

Město Kravaře ve Slezsku se nazývá podle chovaného skotu.

Znám z Hané výraz na hlavě má kravěnec. Lašsky kravaře – že by měl na hlavě pleš? Nebo holou hlavu? Nebo kudrlinky?
Doplňuji:
Samozřejmě jsem uvedla přirovnání k hanáčtině. Ale uvědomila jsem si, že to zejmě bude něco jiného.

Mohla by to být pokrývka hlavy, která má logo regionálního kravařského produktu a znázorňuje hlavu krávy v hnědočervené barvě symbolizující skot . Objevuje se na obalech nebo přímo na výrobcích.

briketka10

http://img.ak­tualne.centrum­.cz/150/52/1505246-ples-dedi-muzi-po-matce.jpg

je to z jedné otázky tady

briketka10

tak jsem se spletla má sestru Lucku ono
to taky bylo dávno v 87 roce tak se dá
pochopit, že jméno si nepamatuju, ale
Monču jo, protože i já se tak jmenuju..
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mo­nika_%C5%BD%C3­%ADdkov%C3%A1

zjentek

v odkazu chybí obrázek. Hoď tam svůj, Monika jako Monika

briketka10

což nevidíš můj NICK 😁

zjentek

vidím ..to neva, že jsi na tom lépe než ona, jdi do toho, třeba jí to trocha zalichotí

briketka10

mě bude 50 a jí je 36
určitě bych ji lichotila
můžu jí hlídat akorát
děti..

briketka10

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

briket, vždycky jsem tušil, že jsi světoběžnice a konečně mám i důkaz. Je to tak!

briketka10

to ne ne ne Pražská nemocnice operovala tenkrát
všehochuť v Kravařích jsem nikdá nebyla jen nevím
co se mi to tam připletlo dóle ??

a
??

zjentek

neměj z té Prahy výčitku. Neplatí úplně, že kdo nebyl v Kravařích, není čech ..a co máš tam dóle?

briketka10

to nevidíš

a

zjentek

arygnoc – bingo!

annas

To bud váš neologismus. Ptala jsem se dvou známých, kteří bydlí v této oblasti, ale ani jeden z nich výraz neslyšel. Svou odpověď jsem smazala, ale admini ji vrátili. 🙂

Lašsky kravaře? Zapomněla jsem otazník.

zjentek

nevěřím, místní to vědí ..zkuste wiki, vy na to přijdete, sázím krávu

vagra

Jsem místní 65 let, ale takový příměr, jsem nikdy neslyšel.

Je pravdou, že jedna část Kravař, se jmenuje Kouty./nářečně Ku­ty/

Pokud jsi se ptal na kravaře s malým k…, pak jde zcela bezpochybně o člověka, který chová krávy.
V tomto případě, by kravař, musel sedět na něčí hlavě. :)

Pak by onen nešťastník, měl skutečně, přímo fyzicky, na hlavě kravaře.:)
Pravděpodobně by i věděl, proč.

Jinak dobrý.:)

zjentek

bullshit ..takhle místní nemluví, víš prd ,)

annas

Nebo někomu sedl na hlavu chovatel krav = kravař.

zjentek

přihořívá ..pořád je to lepší, než mít na hlavě cédéčko ,)

annas

To doplnění jste dodal až později, když už jsem otázku vypustila z hlavy. Ve Wiki jsem nehledala.

Smazala jsem svou odpověď, ale admini ji vrátili, proto jsem doplnila ten znak, který může být i na čepici.

zjentek

motivuje mě to k hádance: co znamená „mám na čepici cédéčko“

annas

Mít CD nebo obrázek krávy na čepici je snad něco jiného. 🙂

briketka10

haha budu tím
Cédéčkem
plašit ptáky 😁