dnb

Řekne mi někdo…

…proč mě někdy teče z kohoutku totálně bílá neprůhledná voda, která se ve skleničce po 3 min. vrátí do normálu. Vypadá to na opravdu minituarně minituarní bublinky (jelikož to chvilku šumí jak šumák). Nevíte někdo co to způsobuje a co se s tím dá dělat?

Nejlepší odpověď
www

Řekne ti to i Google, způsobuje to především vzduch ve vodě:
Doplňuji:
Vyjímám z odpovědi odborníka (zdroj) „..kdyby to byl totiž skutečně chlor, muselo by ho tam být tolik, že by každého spolehlivě otrávil.“
Je to tedy rozpuštěný vzduch.

Zdroj: www.szu.cz/centrum-hygieny-zivotniho-prostredi/proc-ma-nekdy-voda-bile-zabarveni-a-jak-se-ho-zbavit

Další odpovědi
Drap

Způsobuje to vzduch a některé přísady, které se používají pro čištění vody. Převážně chlór

Jádrohlod

Někdy se tak zachová sítko v kohoutku , není-li dlouho žádný odběr , voda odkape a vzduch přes sítko vnikne dovnitř. Puštěním vody dojde k jakési sifonizaci , ta po čase odezní a voda je normální.

Děda Louda

Kdyby ti někdy zbyla některá z těch bublinek, pošli mi ji, prosím, k prozkoumání. Takovou jsem ještě neviděl.