leonessa

Regulační poplatek vs. neschopenka

Chtěla bch se zeptat, zda byste nevěděli nebo mi mohli říct, jestli se dnes platí regulační poplatek, když je člověk na neschopence a jde jen na kontrolu? Já mám zvrtnutý kotník a každý týden chodím na chirurgii na kontrolu, kde mi jen převážou nohu a řeknou, ať přijdu další týden, takhle to bylo už 2× a pokaždé jsem platila poplatek. Myslela jsem, že když je člověk na neschopence, tak neplatí každou návštěvu u lékaře regulační poplatek.. ?

Nejlepší odpověď
mosoj

Lékař to pojímá jako vyšetření ( což asi je), nikoliv ošetření a za to se platí pokaždé, bez ohledu zda jste na neschopence nebo ne.
Vyšetření může být i pohledem nebo pohmatem.

Další odpovědi
dagry

Ano, tak nad tímto se podivuji i já. Zrovna dnes jsem byla jen na kontrole, protože jsem na neschopence, byla jsem u 2 lékařů a u každého jsem zaplatila 30,– Kč. Taky jsem si myslela, že kontroly by se platit neměly, ale jak je vidět lékaři jsou jiného názoru než my. Bohužel.