WeeBear

Recept na jednoduchý a vláčný perník?

Viz. otázka, perník mám ráda, většinou rychle mizí, akorát mě štve to čekání. Peču den předem, jíme ho až druhý den, přes noc je v ledničce a tam změkne. Peču podle receptu na Kypřícím prášku do perníku od Dr. Qetkera. Chtěla bych, aby byl měkký už první den, nebo nějakou radu jak ho vylepšit, např. přidat trošku mléka či tak. Děkuji.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Vláčný bude hned pokud do něj i podle tohoto receptu dáš ,místo mléka uvařený vlažný čaj, nebo skleničku jakékoliv marmelády
To mám vyzkoušené tak se toho neboj – perník je ihned výborný po upečení

Další odpovědi
svejk007

Perník
Ingredience

2 hrnky cukru, 3 hrnky polohrubé mouky, 1 hrnek oleje, 1 hrnek mléka, 2 celá vejce, 2–3 lžíce kakaa, 1 prášek do perníku, 1 vanilkový cukr, citronová kůra
Postup

Vše smícháme, těsto vylejeme na plech s pečícím papírem a pečeme asi 30 minut.

elektrikář

Já používám recept co je na perníkovém prášku z Vitany je v něm olej a je to jako litá buchta, V hlubokém plechu a je vláčný hned.