Lásenka

Proč jsou perníčky tvrdé?

Proč po upečení jsou tvrdé a změknou až po několika dnech, týdnech, čím to je?

Nejlepší odpověď
rynek878

Pravý perník je charakteristický mimo jiné tím, že záhy po upečení ztvrdne a chvíli trvá, než získá požadovanou vláčnost – při dobrém uskladnění asi 14 dnů.
Perníčky naskládejte do kameninové nádoby, plechové krabice nebo kartonové krabice vyložené alobalem a uložte na chladném místě. Dobrým pomocníkem je jablko, vložené k perníčkům. Vyberte jablko zdravé a nepoškozené, aby na něm nebyla plíseň nebo hniloba, a pravidelně je kontrolujte. Neskladujte perníčky blízko cibule, česneku, sušených hub a jiných aromatických potravin nebo se dočkáte nevítaných příchutí a vůní.

Co dělat, když perníčky nezměknou včas?
No, někomu tvrdý perník nevadí, ale pro ty, co se bojí zubaře, mám jednoduchou a účinnou radu. Vložte několik kousků perníku do keramické, kameninové nebo porcelánové mísy a mísu přikryjte vyždímanou utěrkou namočenou v horké vodě – určitě změknou.

link:

Zdroj: http://www.hobby-info.cz/art.php?id=per­niky