Tomas744

Vybrali byste si Rapid 2019, nebo Fabii Combi 2019, kdyby měly najeto stejně km a stejné stáří?

Mám Fabii Combi I (2006 Elegance) a vzhledem k čím dál častějším investicím uvažuji, že přístí rok (srpen-listopad 2020) půjdo do ŠkodaPlus a koupím roční vůz s nájezdem do 20k. Nechci koupit auto bez výbavy s nájezdem přes 50tisíc a více. Vzhledem k ceně a využitelnosti se mi Octavia nevyplatí, když ve slušném stavu u benzínu cena vyjde na cca 450k a více. Volba tedy padla na Fabii Combi po FL ve výbavě Style (najeto do 20k), která je nyní k dispozici kolem 330–350k. Počítám, že za rok seženu roční kolem 300–320k. Jenže jsem dostal služební Rapid Liftback (velký kufr 550l) a začal jsem mít dilema. Rapida jsem bral jako velmi ořezané auto, které se vyvýjelo v krizi. Teď můj dotaz. Za cca stejné peníze (berme letos cenu 320–340k za rok staré s nájezdem do 20k) můžu mít buď Fabii Combi FL ve výbavě Style anebo v také velmi vysoké výbavě Rapid Liftback. Největší rozdíl vidím v místě na nohy na zadních sedačkách a celkově ve větších rozměrech(lepší jízdní vlastnosti?), ale zase jako mínus jsem četl, že Fabie má modernější výbavu (LED světla(netuším rozdíl oproti xenonům na Rapidu), podvozek atd.). Do čeho by jste šli vy? Motor bych vzal stejný a tedy 1.0 TSI 81KW. Najel jsem zatím 150km, ale nejsem žádný střelec, takže mi stačí. + 6kvalt je super na dálnici

Nejlepší odpověď
Schluker

Ve zkratce. Fabia je modernejsi auto ve vsech ohledech. Technika je lepsi, podvozek a elektrovyzbroj take. Xenony na rapidu majo vykon mene nez 2000 lumenu, nemaji samocinne naklapeni. LEDky na fabii jsou vyrazne vykonnejsi. Pocitove mi prijde, ze fabie je lepe odhlucnena. Co se velikosti kufru a prostoru na zadnich sedackach tyka, tam jde o individualni preference a zpusob vyuziti, takze tezko radit.

Jizdni vlastnosti jsou lepsi u fabie (stabilita, dynamika). Na sirku jsou obe auta vlastne stejna, takze jde v dusledku o styl jizdy, pozadavky na vybavu a prostor.

Další odpovědi
Klaproth

Nevybral.

elkon

Bral bych Rapida, ale litrový motor se mi zdá slabý. A slabý motor=vyšší spotřeba, nejen u Rapida, ale všeobecně. Nevím zda existuje motor pro Rapida 1,2, nebo 1,3.

Mc Merkurion

… Rapid 2019 …

dubraro

Vybral bych si Fabii. Není bezdůvodné, že výroba Rapida skončila. Rapid byl vlastně pokus prodávat Fabii za cenu Octavie.

Tomas744

Obrovská výhoda Rapida je vnitřní prostor. Vpředu a hlavně vzadu.