řadí se antidepresiva mezi kortikoidy? (např.asentra, )

Nejlepší odpověď
1popelka1

Antidepresiva -skupina psychofarmak užívaných k léčbě různých forem deprese. Antidepresiva se užívají i pro léčbu jiných psychiatrických poruch, jako jsou anxiozita, bipolární afektivní porucha, obsesivně-kompulzivní poruchy, poruchy spánku a poruchy příjmu potravy.

Kortikoidy- látky podobné hormonu kůry nadledvin, kortizonu; rozlišují se dvě skupiny kortikoidů-mineralokortikoidy a glukokortikoidy, které se používají jak místně, tak celkově především jako antiflogistika, imunosupresiva, antiastmatika nebo k léčbě alergií. Jsou určeny především k léčení akutního ekzému. Dlouhodobé používání preparátů z této skupiny s sebou přináší určitá rizika. Lokální léky s obsahem kortikoidů by měly být proto užívány jen krátkodobě, pokud je to opravdu nezbytné a pouze podle návodu lékaře. Kortikoidy neléčí vlastní onemocnění, jen tlumí jejich průběh!

Asentra se řadí mezi antidepresiva.

Další odpovědi
Michal

Antidepresiva jsou psychofarmaka,ne kortikoidy.