musak

Poradíte, jak mohu vyřešit problém s oddlužením manželů důchodců?

Dobrý den,rád bych se zeptal na oddlužení manželů důchodců od 1.7.2020.Podali jsme v srpnu 2019 žádost,ale stále nemáme dle ins.správce povoleno oddlužení a teď chce po nás vyšší splátky dle nového vydání k 1.7.2020.Ne­rozumíme postupu a na internetu se úplně ztratili informace o oddlužení manželů důchodců.Prosíme uměl by někdo poradit.Děkuje­me Karel

Rád bych se poradil s někým který by uměl poradit s oddlužením důchodců manželů.

Nejlepší odpověď
Hlada

Postup soudu je jednotný, bez ohledu na to, zda se jedná o manžele nebo důchodce. Skládá se z následujících kro­ků:

Insolvenční návrh spojený s návrhem na povolení oddlužení
Vyhláška o zahájení insolvenčního řízení
Opatření o určení osoby správce
Usnesení o úpadku spojené s povolením oddlužení
Usnesení o ustanovení správce
Přihlašování věřitelů
Přezkumné jednání
Usnesení o schválení oddlužení

Vypadá to, že vám byl určený insolvenční správce, ale nebylo vám ještě oddlužení povoleno. V této fázi od vás nikdo nemůže chtít žádné splátky. Nepletete si to s odměnou IS? Ta je 900 + DPH, pokud je plátce.

Další odpovědi
Kryšpín

Zkuste, info@nemamdluhy.cz

Herjulfson

Dle mých zkušeností příliš dlouhá doba. Podívejte se do odkazu – stačí doplnit jméno jednoho z vás, dat narození a uvidíte co se v té věci děje.
https://isir.jus­tice.cz/isir/com­mon/index.do