iwetax

Půl kluků půl holek- jak to ta příroda dělá?

Všimli jste si, že téměř vždy se narodí stejně holek jako kluků? Kupuji si každou sobotu Deník a tam je vždy kolik se v který porodnici narodilo miminek. Například když se narodila dcera , tak ten den se narodilo v porodnici pět kluků a čtyři holky. Za týdet to bylo 23kluků a 25holek. A v našem městě se loni narodilo 13holek a 12 kluků, rok před tím to bylo dokonce 15holek a 15kluků. To by mě zajímalo jak to ta příroda dělá.

Nejlepší odpověď
kropitko

iwetax,to mě ani moc nezajímá,dokonce si nejsem jistá ani Vaší statistikou…

Další odpovědi
mosoj

Já si myslím, že to statisticky není pravda.
Více se rodí holek. Proč nevím, ale třeba je to záměr přírody a zákon o zachování živočišného druhu .

JayDee446

To není příroda, ale matematika. Šance, že se narodí chlapec, je (přibližně) stejná, jako že se narodí dívka. Tím pádem je největší pravděpodobnost, že se narodí např. z 20 dětí 10 chlapců a 10 dívek. Hned po ní je 2. největší pravděpodobnost, že se narodí 11/9 (případně obráceně), potom je znovu o trochu menší pravděpodobnost na 12/8 atd. Když si budete z pytlíku tahat kuličky (a bude tam jen bílá a černá), je nepravděpodobně, že byste si z 1000 pokusů vytáhla např 800× černou a jen 200× bílou – s nárůstem počtu narozených se „vyrovnává“ poměr mezi pohlavími.

quentos

přibližně to skutečně pravda je, je to zvláštní. Mosoj: nemáte pravdu, více se rodí naopak chlapců. Opět tím příroda vyrovnává jejich větší ztrátu ve válkách apod. Ženy naproti tomu mají vyšší věk úmrtnosti.

anonym

nevi jestli je to skutecne tak vyrovnane jen vim,ze kdyz jsem byla v porodnici takn se rikalo ze kdyz se rodi vic kluku bude podle pover valka,,tak at to nikdy neni pravda

Michal

Dělá to tak,aby byla zdravá další generace a jak je potřeba.Jen my se jí snažíme poroučet a to se nám vymstívá,nebo se mýlím?