dust8

Půjde dle vás časem na Odpovědi.cz zadávat otázky nebo i odpovědi s pomocí hlasu mikrofonem, což uleví mobilu, tabletu?

Myslím tím, že uživatelům chytrých telefonů a tabletů by to urychlilo a zpříjemnilo zadávání otázek, či zasílání odpovědí a myslím si, že by to i časem zvýšilo návštěvnost těchto stránek. I na PC by to nemuselo být špatné i když klasickou klávesnicí se dá datlovat rychle, ale když to doplňuji delší popis otázky tak mě to neustále datlování do klávesnice leze už trochu na mozek. Už přidání odpovědí od umělé inteligence beru jako plus, protože se mi po čase zdá, že „její“ odpovědi jsou vcelku solidně zpracovány a kolikrát se dozvím spoustu nových věcí o kterých jsem neměl páru.

Nejlepší odpověď
elkon

Nezáleží to na nás, ale je mi to jedno. Z návštěvností to jistě nesouvisí. Kdo se chce zeptat, ten se zeptá i když řada lidí dotaz položit neumí. To také o něčem svědčí. AI neřeším, protože dokud nebude spolehlivá, nelze její odpovědi brát vážně. I když se někomu mohou zdát „úžasné“. Většinou ale těm, kteří „spolknou vše i s navijákem“. Jinými slovy, nemají všeobecný přehled, tak uvěří všemu, aniž by o tom uvažovali.

Další odpovědi
zjentek

Půjde, proč by nešlo? 🤷‍♂️

da ny

Doufám, že hodně dlouho, to možné nebude.
Úroveň webu se značně snížila (uživatelů)
Nikdo není zvědavý na nějaká vyštěknutá hesla z mobilu, tabletu apod., když řada uživatelů ani není schopná položit otázku.
Celkem často je třeba dotaz podpoři konkrétním odkazem
Rovněž v odpovědi, se mnozí uživatelé „dožadují“ zdroje a odkazu.
Každá odpověď, se nedá „vystřelit od boku“, je třeba najít nebo ověřit si informace.
Web nemá 100% odborný charakter.
Tu a tam se najde trollík i trotlík. Hrozí nebezpečí, že se tady bude někdo věnovat „nejapné zábavě.“
Už tak je tady dost nezletilců a osob mladších 15 let, kteří tady být nemají……

paul1

Bylo by to fajn, u mobilu to hodně využívám. Je to výhoda hlavně u delších textů. Musím ale diktovat zřetetelně (:-)) a pomalu, musím dobře oddělovat jednotlivá slova, protože potom vznikají chyby.

led

Technicky je to možné, aj keď na to je potrebná iná technológia, než doterajšia jednoduchá „písomná reč“.
Okrem toho, uvedomte si, že použitím vlastného hlasu (nie počítačovo upraveného) strácate istú anonymitu, ktorá vzhľadom na znenie množstva otázok a odpovedí mohla by byť audio komunikácii byť rajom pre pracovníkov zdravotných zariadení, učiteľov a policajných orgánov.