Paty.D

Psí epilepsie

Včera večer se můj pes začal z ničeho nic klepat. Vnímala okolí, celá se klepala, chtěla se i podrbat ale klepání jí to nedovolilo. Ještě po záchvatu byla delší dobu udýchaná. Mylíte, že to může být psí epilepsie? Máte s tím někdo zkušenosti? Co se má dělat při záchavtech? Berou se nějaké prášky?
Předem díky ;)

Nejlepší odpověď
annas

Můj pes dostal epilepsii,když ho nakazilo infikované klíště.Veterinář mu předepsal léky,ale velmi důležitá byla pravidelnost při jejich podávání.Jinak se záchvaty stupňovaly.
Pes poznal,když na něho záchvat přicházel,tlačil se ke mně, pak se začal klepat a někdy se i počural.

Další odpovědi
iceT

Já bych toto radši řešila s veterinářem,on pejska vyšetří a popřípadě navrhne léčbu.

chudst

Ano, totez ma nas pes, bohuzel. Mate dve moznosti – navstivit lekare, nebo nedelat nic.

Po domluve s lekarem jsme se dohodli na tom, ze nebudeme utracet tisice mesicne za leky, u kterych neni zaruceno, ze se z toho dostane. Ma epilepsii od malicka – dnes vsak ma jiz jedenact let a je – az na obcasne zachvaty (jednou, dvakrat do roka) – v poradku – epilepsie se mu nezhorsila. (Cimz nerikam, ze se to vasemu pejskovi nezhorsi – skutecne to chce poradit se s doktorem a zvazit veskera pro i proti.)

rynek878

Náš pes měl epilepsii od svých 2–3 let, dnes mu je 10 let pryč a už několik let záchvaty nemá, díky těmto práškům:„Liskantin“ o dávkování se poraďte se zvěrolékařem

Prášky se uvolňují do těla psa podle toho, jakou má aktivitu,pokud hodně lítá,tak se do těla uvolní více prášku.
Doplňuji:
něco o tomto léku:

http://www.de­sitin.cz/index­.php/article_pro­duct/detail/2544

dědapetr

Navštívit zvěrolékaře to chce odbornou pomoc.