jakho

Prsten na ruce

na jakém prstě se nosí snubní prsten?

Nejlepší odpověď
panenka

snubní prsten nosí na prsteníčku levé ruky.

Další odpovědi
annas

Uvedu, proč se prsten nosí na prsteníčku.
Nosit prsten na čtvrtém prstě (počítáme od palce) má svůj původ ve starém Římě. Věřilo se tehdy, že tento prst je tenkým nervem spojen přímo se srdcem, a pokud jej stlačíme prstenem, láska snoubenky je zaručena. Od těch dob symbolizuje prsten i spojení srdcí a čtvrtému prstu se říká prsteníček.
V některých krajích ovšem platilo, že pokud ženich nedokáže navléknout nevěstě snubní prsten přes druhý kloub, hlavou rodiny bude ona. Některé ženy proto na svatbě trochu pokrčily prsteníček, aby prsten zůstal vězet na druhém článku.
Máte-li zájem dovědět se víc o symbolice snubního prstenu, podívejte se na:

Zdroj: http://www.ro­dina.cz/clanek1203­.htm

mosoj

Takovou zbytečnost jsem nikdy nenosil. Přesto vím na kterém prstě se má nosit.
Odpovědi hodné nejméně deseti palců!!

OuSí

ja bych řek že asi na prsteníčku :) ae fkt nwm :D je mi 14 xD

Tombik

Na prsteníčku

Nuk nuk

Na prsteníčku levé ruky, pokud jste pravák. Leváci jej mají pochopitelně na pravé ruce. Nejde ovšem o žádnou symboliku, ale spíš o praktičnost. Na tomto prstě Vám totiž bude při jakékoliv běžné práci překážet nejméně.