Avatar uživatele
Registrovaný

Provádím téměř pravidelné doučování(dle potřeby dětí).Beru 60 korun na hodinu.Mám HPP,je to můj koníček.Jak je to s ŽL?

Nevím, kolik si mohu vydělat ročně, aniž bych musela vyřizovat ŽL? Poraďte, prosím. Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Co si takhle přečíst příslušný paragraf v zákonu o dani z příjmů !

http://business.center.cz/…


Avatar uživatele
Bronzový

Velmi záleží na tom, zda můžete svou činnost označit jako příležitostnou. I když píšete, že je pravidelná, může být malého rozsahu, řekněme třeba 4 nebo 5 hodin týdně, což by ve výsledku představovalo cca 13 tis. Na takovýto rozsah nepotřebujete ŽL, neboť máte ještě HPP a nejedná se o nijak závratnou částku. Pro tento případ by připadal v úvahu §10 ZDP, kdy by byl příjem do Kč 20.000,-- ročně od daně osvobozen.
I v případě, že by částka byla překročena, lze použít §10 a zdanit 15% jako příležitostný příjem.

Ale nelze jednoznačně specifikovat, že od téhle částky je to takto a od jiné jinak. Je nutné posoudit celek.
Upřesněte rozsah a předpokládaný příjem v ročním výhledu.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.