bolak

Provádí se u každé autonehody, kdy zemře člověk, pitva?

Nebo jak můžou vědět, že nehodu způsobila nepozornost nebo mikrospánek, jak to vždycky píšou v novinách?

Nejlepší odpověď
Drap

Ne u každé, ale téměř u každé, Rozhodne o tom vyšetřovatel.

Další odpovědi
honza19hk

no když třeba nezastavíš na stopce a smete tě nákla´dák tak je to většinou z nepozornosti.Nebo z ovlivnění alkoholem.A mi­krospánek se většinou pozná,bývá menší nebo žádná brzdná dráha.Normálně když jsi při smyslech a něco se děje,buď se tomu vyhneš nebo dupneš na brzdu.když ale chrápeš za volantem tak situaci nevnímáš.

franku

Asi ne,protože to někdy po nehodě vypadá jak po pitvě.

bolak

honza19hk: No ale nemůžou to přece vědět přesně, ten člověk může mit infarkt nebo mrtvici, a nebo nějakou vrozenou vadu, která se projeví zrovna za volantem. Pokud je někdo na cestách 12 hodin denně, tak to neni nic neobvyklýho, ale oni sou si přesto na 100% jistý, že to byl mikrospánek nebo nepozornost, případně že řidič nepřizpůsobil rychlot vozidla stavu vozovky a okolním podmníkám…pff

honza19hk

ono jde také oto že oni to chctějí mít co nejrychleji za sebou, tak to vždycky na někoho svedou.