tony2412

Když nestihnu technickou kontrolu z nějakých vážných důvodů v termínu a opozdím se o měsíc či dva, děje se něco?

když nestihnu technickou kontrolu z nějakých vážných důvodů v termínu a opozdím se o měsíc či dva,děje se něco?Co když mě pak při cestě na TK chytne policie?A co na TK těm to je jedno?

Odpovědi
Funna

stane…pácháš trestný čin se sazbou (5–10tis.+ 5 bodů+odebrání řidičáku na půl až rok)…správně se nesmíš zpozdit ani o den, není pravda, že stačí jít na STK jen ve stejném měsíci, kdy byla provedená…samoz­řejmě, pokud tě nebude kontrolovat policie, nebo nespácháš nehodu (pak máš smůlu, i kdybys byl pojištěný, nedostaneš nic, jel jsi ve vozidle, které není provozuschopné+po­kuta), tak se nic neděje…a na technické je jim to jedno…můžeš tam přivézt i 5 let odstavené a nekontrolované auto, sice by mělo být dovezeno, ale jak se tam dostalo, nikdo neřeší…a pokud tě chytne policie, když zrovna pojedeš na technickou?…buď dostaneš pokutu, nebo to ukecáš…