Jak podat odvolání,pokud jsem byl obviňen z trestného činu zatajení nálezu?

Prosím o radu,pokud jsem byl obviňen z trestného činu zatajení nálezu.Kamarád v baru našel batoh s notebookem a ptal se čí je ale nikdo to uvnitř nevěděl.Poté ho vzal ven,kde čekali 4 kámoši a já a tam ten notebook předal někomu cizímu kdo věděl čí je a tašku s notebookem odhodil na zem.Poté někdo řekl že je uvnitř jídlo a jestli to někdo chce,tak jsem si batoh vza,aniž bych věděl že tam je notebook,protože se navrácení notebooku stalo velmi rychle.Tohle potrvdí 4 lidé,že notebook zůstal před barem.Poté nás asi 10 lidí šlo o kus dál a já jsem řekl že musím doprovodit kamarádku,tak jsem batoh s jídlem hodil někomu z těch lidí,protože se mi ho nechtělo tahat přes půl měst.Ale asi o měsíc později jsme se dozvěděli,že notebook byl ztracen a na kameře před barem bylo vidět jen houček asi 10 lidí a mě jak beru baťoh ze země.Všichni mi potvrdí že v něm bylo jídlo a pak jsem ho zachvíli už neměl.Nyní mi přišlo předvolání před soud a že mám 3 dny na vybrání obhájce,nebo podání stížnosti na žalobu.Notebook má hodnotu 27,000.Poradíte mi prosím co dělat,popřípadě jak podat odvolání,nebo najít obhájc
Doplňuji:
*nevěděl jsem že tam byl notebook

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud nemáš peníze na advokáta, tak nejprve podej stížnost, v tom uveď, že s obžalobou nesouhlasíš a to v plném rozsahu. Poté si sežeň všechny svědky, navrhni policii jejich vyslechnutí, vše navrhuj písemně a všechno co podepíšeš chtěj okopírovat, ať máš po ruce kompletní spis.

To že je něco na kameře není důkaz na 100% pokud to tam není celé, jen útržek jim nestačí, proto je důležité to co řeknou svědci. Pokud to nestáhnou najmi si právníka.
Doplňuji:
Na té bezplatné právní poradně jsem se na něco také před pár lety ptala, do dnes mi neodpověděli. :-((( Podle mě je to jen nějaká reklama:-(((

Další odpovědi:

Bronzový

Existují bezplatné právní poradny anebo prostě zavolej nějakému právníkovi a dej si s ním schůzku....bude tě informovat o tom kolik by zastupování stálo. Každopádně zas tak velké pálky jak se obecně mezi lidmi šíří to nejsou. Já na tvém místě bych ani neváhal a toho právníka si zajistil protože tohle jsou takové nebezpečné situace kdy tě systém spolkne, semele a nakonec vyplivne s flastrem a budeš koukat jak puk. To bych si toho právníka zajistil i za cenu půjčky.....protože než být očerňován a bůhví co dalšího tak to budu radši zadlužený. Zatím podle důkazu vypadáš jako zloděj příp. spolupachatel.

Nepodceňuj a braň se.
Doplňuji:
Nadarmo nemá ta socha s váhama převázané oči a nadarmo se neříká, že spravedlnost je slepá.....

Stříbrný

Obvinění nezačíná předvoláním před soud. Spojení "stížnost na žalobu" je naprostý nesmysl. Zcela určitě vás musela nejdřív kontaktovat a mluvit s vámi policie, nicméně o tom však vůbec nemluvíte. Váš popis situace je naprosto neuspokojivý - není z něho vůbec zřejmé, v které fázi se vlastně trestní řízení nachází. Těžko pak kvalifikovaně radit.
Pokud chcete advokáta, tak můžete hledat zde: www.cak.cz/

Pokročilý

Profesionální rada zde, a zdarma:
http://www.bezplatnapravnipora dna.cz/…

Diskuze k otázce

Stříbrný

klumprt

Jeví se mi to celé čím dál víc jako kravina. Zatajení nálezu (resp. zatajení věci podle § 219 TrZ), není trestný čin, jehož stíhání by vyžadovalo nutnou obhajobu a nedává se tedy lhůta na zvolení obhájce. Leda by ten notebook měl hodnotu 5000000 Kč, a to jsme v říši pohádek, resp. bludů. I to vysvětlení, jak k tomu zatajení vlastně vůbec nedošlo mi připadá velmi bizarní a účelové.

Zlatý

zzzzz

Já vím, ty jsi tu v tom odborník, ale nemyslíš, že by se mohlo jednat o to zkrácené řízení? Mi se ta 3 dny lhůta zdá nějak moc krátká. Pokud jsem to pochopila dobře, tak tu stížnost má podat proti vznesení obžaloby, a zároveň už mít soud??? To jedině v tom zkráceném, nebo ne?

Stříbrný

klumprt

Mohl dostat trestní příkaz a proti němu si může podat odpor do 8 dnů.
Ovšem nechápu, proč nepoužil ani pojem "trestní příkaz", ani pojem "odpor", ani neuvedl správnou lhůtu.
Lhůta 3 dny je u stížnosti proti usnesení o zahájení trestního stíhání. To ale vydává policejní orgán a ne soud.
Pokud jde o obžalobu tak tam zase, pokud vím, není možná stížnost proti ní. (Ale na to se ještě mrknu)

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.