Pokročilý

Prosím o pomoc/radu, když peču korpus na dort,tak se vždy nejdřív šlehají žloutky s cukrem a bílky vyšlehané na pěnu,ze?

Jde mi to, že mi kamarádka dala recept na dort, jenže uvedla jen ´vyšlehat vajíčka s cukrem´. tak se raději ptám :) ať to nezpackám :D. DĚKUJU ZA RADY-POMOC

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jo jo, napřed se utřou žloutky s cukrem, někdy se do toho pak přidává to ostatní a nakonec se jemně vmíchá sníh z bílků. (Ten už ale nezašlehávejte do těsta mixérem, spadlo by to, jen zlehka lžící.)
Někdy se dává ta mouka až úplně nakonec po bílkách, mám zkušenost s oběma recepty.
Sníh se Vám líp vyšlehá se špetkou soli přidanou do bílků :-)

Další odpovědi:

Zlatý

Vůbec to nevadí také šlehám celá vejce s cukrem a pěkně piškot nabyde.A přidám 1/2 prášku do pečiva a je piškot jako mech

Zlatý

Někdy se šlehají i celá vajíčka s cukrem,ale asi je lepší jen žloutky a bílky/ušlehané/ až nakonec lehce vmíchat do těsta.
K těm žloutkům s cukrem ještě přidávám trochu horké vody a našlehám vše dohromady.

Stříbrný

U nás doma se ušlehal sníh s cukrem, přidaly žloudky a zašlehalo.Po částech se přidala mouka a jen lehce promíchalo.

Bronzový

Nikuško, ještě jedna důležitá věc - pokud budeš šlehat zvlášť žloutky a sníh, sníh udělej jako první, nebo pak metly po žloutkách umej, než budeš šlehat sníh - prostě, do bílků nesmí přijít ani troška žloutku, nebo něčeho mastného, jinak z nich pevný sníh nevyrobíš.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 868
Zlatý quentos 860
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 473
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.