nika-tata2

Prosím nevím si rady s vojenskou historii.

Český Vojenský historický ústav věnoval jordánskému Královskému tankovému muzeu z vlastní sbírky tři kusy těžké bojové techniky.Na oplátku muzeum v Praze obdrží:

Nejlepší odpověď
vagra

Nejde náhodou o vojenskou hysterii,potažmo o hysterický ústav?
A teď k otázce,která nebyla položena.
…předpokládám že pracovníci onoho muzea v Praze obdrží:Hádám,že uklidňující injekci,tak jako já.

Další odpovědi
annas

Vojenský historický ústav (VHÚ) získal z Jordánska do svých sbírek britský tank Chieftain v jordánské verzi Chálid z přelomu 60. a 70. let.

Ten pravopis!!!

vagra

Pro annas-Co tomu říkáte jako profík.Za mých mladých let,by mi učitel za takové prznění českého jazyka, dal pár facek.Ale to bylo před pětačtyřiceti léty.Dnes už ani neumí opsat bez hrubých chyb ani otázku!

annas

Vagro, před chvílí jsem napsala dlouhý rozklad, ale nevšimla si, že nejsem přihlášená, takže vše zbytečně. Proto už jen stručně.
Souhlasím s Vámi. Proč bychom museli umět pravopis, když máme internet a ten chyby opraví? Argumentace studentů.
O pravopise přemýšlejí snad jen při diktátech, a to většinou neúspěšně, jinak ne.
Mluvený projev, rozhlas, televize – věty stylu honil psa v pyžamu (kdysi citoval Horníček Werichova slova), je to o počastí, o penězích, ne kvůli penězům, kvůli počasí atd.
Poslední věc – rozsah vzdělanosti na úkor kvality, úroveň škol, chybí láska k učitelskému povolání, stížnosti na peníze atd.