Osmanka

Prosím, nepodepsala jsem smlouvu kvůli znění. Další dvě osoby ji podepsaly. Znění se upravilo, ale

Ale někdo vystřihl podpisy z původního znění a přilepil k novému, že to tak platí. Není to trestné? Podle mne to pak neplatí. Dekuju

Nejlepší odpověď
elkon

Pozměňování úřední listiny je trestné.

Další odpovědi
Drap

samozřejmě že nalepené podpisy neplatí.

Filip84

Akorát, že smlouva není veřejnou listinou, leč soukromou listinou. Vyložil bych rozdíl, i odpověděl na otázku, ale tak když už je uzavřená a stačí Ti odpověď, která Ti vlastně na Tvou otázku vůbec neodpovídá (bez urážky, ale smlouva prostě není veřejnou listinou), tak:

blaho a bratrství, občanko! 🙂

Osmanka

Prosím, vysvětli. Je mi to jasné, že nejde o veřejnou listinu. Netuším že bych něco uzavírala.

xcoxc.com

Drap: a jak rozeznáš „nalepený“ podpis od „nenalepeného“? :)

Herjulfson

Tak na originálu snad velmi lehce a v případě kopie nebude protlačený papír. Navíc už jsem viděl i zkoušku kdy byly samotná smlouva podepsána – znalecký posudek, který odhadoval vznik podpisu (samozřejmě originálu).
A je dodám, že by to byl samozřejmě podvod a samotná smlouva absolutně neplatná.

Drap

Přečti si celou otázku a bude ti jasno.

Schluker

Doopravdy? 😅 neni to nic tezkeho..