Dafid

Prosím, jaký je rozdíl mezi knihou „Hobit“ a jejím filmovým zpracováním?

Čim víc info, tím líp :) Děkuju

Odpovědi
xxx3

kniha je spíš dětskou literaturou, film má tendenci se tvářit jako osudová předehra k Pánu prstenů. Kniha je navíc celkem útlá, takže snaha nasekat z ní tři celovečerní filmy se projevuje v tom, že jsou ve filmu situace, které v knize nejsou vůbec, nebo jsou neúměrně zveličené.

iceT

Celkem žádný, jen na film se lépe kouká. Ovšem čtenář s představivostí a trochou fantazie si knihu užije. Autoři filmu si dali velice záležet na tom, aby z knihy nic nevynechali, takže dialogy postav a cestování je ve filmu znázorněno skoro slovo od slova a krok za krokem. Mě se kniha Hobit líbila víc než kniha Pán Prstenů.

cochee

Jasně jasně, co nejvíc info, prosím, ať to do té školy jen opíšu a nemusím ani hnout prstem, natož mozkovým závitem. Že?