eleonnore

Znáte nějaký český film nebo knihu s věrohodnými dialogy?

Hledám nějaké české filmy/knihy (klidně i cizí film/kniha s kvalitním českým překladem), které mají výstižné dialogy věrohodné pro určitou skupinu? Kdy je mluva odlišena na základě rozdílnosti dané generace (teenageři mluví jinak než děti, nebo jejich rodiče/prarodiče), určité sociální vrstvy (bohatí mluví jinak než sociálně slabší), určité profese (doktoři mluví tak, asistentky tak, policisté, dělníci nebo prodavači zase jinak)?
Napadají vás nějaké příklady českých filmů, popřípadě i knih, ve kterých to takto je? :)
Díky.

Odpovědi
xxx3

Co se týče filmů, tak mě napadá třeba Hoří, má panenko.

zjentek

Tož třeba u nas to s tymy dialogami mame jednoznačne, nezavisle na profesi, viz Schlossarkova!
http://www.da­tabazeknih.cz/vy­dane-knihy/jana-schlossarkova-44479

kelley

Švejk 🙂