Prosím,jaká je promlčecí doba u pokuty za jízdy bez platné jízdenky?Polovina pokuty byla zaplacena dříve.Děkuji

Nejlepší odpověď
Losos

Co já mám zkušenost, tak bych se rozhodně na žádnou promlčecí lhůtu nespoléhal. Pokud vy osobně víte, že takový dluh existuje, sám se o něj přihlašte a nečekejte, že se na to zapomene. Věřte, že nezapomene. Ze svého blízkého okolí mám příklad, že se mu ozvali po více jak 8 letech a částka, která po něm byla vymáhána byla astronomická oproti původní. Pokud se nepletu, jeho původní dluh byl 500,–, které se po té době vyšplhal až na 9500,–, bez jakýchkoliv možností o spekulaci či polemizování o výši částky.

Nečekejte tedy, až se stane něco podobného a určitě to řešte z vlastní iniciativy.

Další odpovědi
Elk

Myslím, že se o promlčecí době nedá říkat, neoť oni si to dobře ohlídají a pak následuje exekuce aq není to malá částka, jedá se o desetitisíce, tak na to pozor! Vím o čem mluvím!

old99

3 roky ode dne, kdy jste ji měl uhradit. V této lhůtě musí být právo na úhradu dlužné částky uplatněno poskytovatelem dopravy u soudu.