Prosím, dává to smysl, jak byste to vysvětlili vy?

Dobrý večer, prosím dává vám to smysl? Uvítám i logičtější vysvětlení. DĚKUJI

Jaké jsou důvody, proč by odezva na rizika měla být považována za součást analýzy rizika?

  • protože analýza rizika je součástí řízení rizika, pomáhá projektovému nebo obchodnímu manažerovi předvídat a tak řídit budoucí události (s odezvou na riziko), a ne se nechat překvapit výskytem již identifikovaných ri­zik

Nejlepší odpověď
Hamon

Dává to smysl. Riziko je možné akceptovat (vzít na vědomí a neřešit ho) nebo eliminovat. V rámci eliminace může dojít k procesům nebo situacím, které mohou představovat další rizika. Proto je třeba analyzovat i odezvu na riziko.
Můj neodborný pohled na věc :)

Další odpovědi
fcoop

Pokud se dělá analýza nějaké problematiky,berou se v úvahu VŠECHNY aspekty.
Uvažují se i možnosti málo pravděpodobné.
Odezvy na určité okolnosti určitého rizika je také nutné uvažovat – je prostě o akci a reakci. Vždy je lepší mít alespoň představu o tom,co by se mohlo stát...........to známé:„Štěstí přeje připraveným“.