GTA Andreas

Prošel by můj zákon? Co by to udělalo s vědomím o morálce?

  1. Kdo ublíží jinému a ten utrpí újmu jako krádež, tělesnou újmu – napadení, rvačka, znásilnění, poškozený/á musí pachatele zabít.

1a) Nemůže-li poškozený/á z nějakého důvodu pachatele zabít, může to udělat rodina, blízcí nebo firma zabývající se tímto.

  1. Zákon ukládá, aby ve společnosti probíhalo samočištění výše uvedeným prostředkem.

Policie by nemusela nic zapisovat ani vyšetřovat. Nápravný účinek vazeb a vězení by nahradilo vědomí nedotknutelnosti občana. Po mnoha desítkách let fungování tohoto zákonu by se upevnila morálka a vyselektovaly ze světa závady. To by bylo zřetelně znát na skutečně snížené kriminalitě.

Nemusíte odpovídat rychle, ale zkuste si to trochu přiblížit.
Doplňuji:
http://www.no­vinky.cz/vase-zpravy/zlinsky-kraj/uherske-hradiste/590-15994-jen-co-se-zastal-pritelkyne-nasilnik-ho-srazil-na-zem-a-dupl-mu-na-hlavu.html

Nejlepší odpověď
Matthew

Kdyby to nemusela řešit policie, jak by se pak prokazovalo že doopravdy někdo něco ukradl nebo mu ublížil ??? :) to by jsme se pak pozabíjeli navzájem nehledě jestli právem, neprávem :)
Doplňuji:
Ještě mě napadlo, že v americe byla jedna show Eye for an Eye neboli oko za oko :) Sice to byla jedna z dalších nepřeberných reality show američanů, ale byl tam soudce, probíhalo normální soudní řízení a když se potvrdilo, že někdo někomu třeba poničil fasádu, tak ten druhý mohl udělat to samé jemu a to pod dohledem policie:) Trochu se mi líbil koncept tohohle trestu pro toho kdo mu způsobil škodu, ale šlo spíš o pomstu než aby dostal odškodné na zničeném majetku. Hold amerika :D

Další odpovědi
Bedy

To je nesmysl. Jak chceš dokázat, že to byl opravdu ten pachatel. Co kdybys omylem zabil někoho jinýho? S takovou možností nepočítáš?

Ty se do politiky radši nepouštěj. Nedopadlo by to dobře.

anonym

toto muselo bolieť, takúto kravinu vymyslieť.
Obviňujem ťa z krádeže myšlienok z koránu.
kde bývaš? pušku mám nabitú.

anonym

Je to demagogie. Co takhle čarodějnické procesy? Co kolaboranti, kteří pro záchranu vlastního majetku nebo za účelem zbohatnutí udali přítele, nejbližšího souseda nebo příbuzné? Kdo by určoval, že jde o skutečného viníka takového činu? Ty bys dokázal zabít někoho, kdo někomu ublížil? To máš tedy silný žaludek. Ani kata není schopný dělat kdokoliv.
Obávám se, že Tvoje řešení by naopak přineslo větší zvůli, chaos a bezpráví.

JájsemRaibek

To se jmenuje šaríja, u nás se to nepraktikuje.

knedlik123

podobne zakony uz dlouho existuji – vsude na svete, napr. v iranu je mozno pachateli „odplatit“ stejne ( pod dohledem uradu )