Avatar uživatele
Pokročilý

Proplacení jízdného

Mám pracovní úraz a musím k doktorovi dojíždět autobusem, který něco stojí. Zaplatí mi to někdo?? Pro jistotu si schovávám lístky. A co poplatky z nemocnice (30Kč) proplatí mi to?? Co když začnu dojíždět autem a nebudu mít kvůli tomu žádné lístky pro potvrzení, zaplatí mi to??

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

ZAPLATÍ, ale ne všechny vámi uváděné výdaje...

Výdaje typu jízdné hromadnou dopravou, regulační poplatky ap. patří nepochybně mezi tzv. "účelně vynaložené náklady spojené s léčením" - viz ustanovení § 369/1.c) Zákoníku práce, na který odkazuji níže ve zdroji.

Zaměstnavatel se však může (a podle mého názoru úspěšně) bránit proplácení výdajů na dopravu autem, pokud lze tuto přepravu zajistit hromadným dopravním prostředkem.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast14h1.aspx#par365

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.