zjentek

Projde promocí třeba i osoba, která je díky výjimečné paměti schopna látku tzv. našprtat, aniž by ji jinak chápala?

Zda takové osoby celkem snadno projdou promocí.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, je to možné. To že má někdo vysokoškolský titul ještě neznamená, že to neni blb. Nehledě k tomu, že dnes je v republice i několik škol, kde zskáš titul tzv. za kabelu hrušek, a neni nutno tam ani moc docházet.

Další odpovědi
annas

Promocí projde, pokud má o ni úspěšný student zájem Platí v tom případě, že student složí státní závěrečné zkoušky. U otázek záleží l někdy na štěstí, schopnosti mluvit a na zkoušejícím. Jilndy tasklé na tom, zda jde jen např. o orientaci v pojmech, nebo o hlubší rozbor. Student, který prošel zadané otázky třeba vícekrát, k tomu má dobrou paměť, zapamatuje si ke každé otázce něco, může uspět. Je to podobné jako u maturity. Bohužel ne všiochnil studenti i jsou svědomiltí a poctiví.

Uvědomte si, že diplom je jen papír o ukončení studia, ale to nezaručí úspěšnost v praxi. Našprtané vwšdomosti se neuloží v dlouhodobé paměti a vlivem zapomínání vymizí.

Jak píše Drap, vzpomeňte si na plzeňskou vysokou školu, jakým způsobem získali diplom mnozí vysokoškoláci. Rozdíl je také mezi státní a soukromou školu, v níž se za vzdělání platí, takže požadavky na vědomosti jsou mírnější.

Justin1

Záleží na tom, jakým způsobem ho škola zkouší a na základě čeho uzná jeho studium jako úspěšné.

zjentek

Fakt Drape? A které například? Chtěl bych mít jméno také ověnčeno tituly zleva zprava 🤷‍♂️