Vrátný

Program pro kreslení-JAKÝ

Koupil jsem starý barák a renovuji. Potřebuji úpravy zakreslit. Jedná se o rozměry místností, vedení elektřiny a vody. Zkoušel jsem ProfiCad od p. Jedličky, je ale dost pro elektrikáře. Velmi se mi líbí OpenOffice-Draw. Protože se nevejde stavba na výkres, je nutno kreslit v měřítku. Problém je v neustálém přepočítávání vzdáleností. Nevíte o nějakém programu kde by kresba byla např. v M 1:1.5 a míra na kótě jako ve skutečnosti? Tedy objekt na výkrese v měřítku ale kóta jeko ve skutečnosti. Dík za radu.
Doplňuji:
Neměl bych zkusit Corel nebo Photoshop? Máte někdo zkušenosti zda by tyto byly vhodné pro takovéto jednoduché kresby?

Odpovědi
kelley

Protože potřebujete zachovat měřítko a kóty, potřebujete vektorový kreslící program. Takže Photoshop ne. Originální AutoCAD je asi příliš drahý a složitý, Corel by možná šlo zkusit, pak bych navrhl jeho free alternativu InkScape a dále pak Google Sketchup.

ivzez

Mám dobré zkušenosti s programem Room Arranger.
Doplňuji:
Web programu:
http://www.ro­omarranger.com/in­dexcz.html

Vrátný

Děkuji za odpovědi, snažíte se, ale já potřebuji pouze poradit jak kótovat v měřítku. To ale asi nejde zde.
Corel mám, tam je návod jak nakreslit čtverec, obdélník, jak je vybarvit o kótách nic. Google Sketchup jak doporučujete- tam je kresba domu, to nepotřebuji. Potřebuji kreslit vodu, vedení elektřiny a k nim dát kóty. Udělat normální výkres do školy. Copak není jednoduchý program a je nutno studovat AutoCAD? Snad by šel použít autosketch, není v novější verzi a volný? Mám starou verzi pro WIN XP a ta nechodí ve WIn7.
Možná, že ten Room arranger. Jen pokud se dostanu na podrobnosti. Nemohl bys mi – ivzez – poslat nějaký Tvůj výtvor? Posílám můj na ukázku.