Avatar uživatele
Vrátný

Program pro kreslení-JAKÝ

Koupil jsem starý barák a renovuji. Potřebuji úpravy zakreslit. Jedná se o rozměry místností, vedení elektřiny a vody. Zkoušel jsem ProfiCad od p. Jedličky, je ale dost pro elektrikáře. Velmi se mi líbí OpenOffice-Draw. Protože se nevejde stavba na výkres, je nutno kreslit v měřítku. Problém je v neustálém přepočítávání vzdáleností. Nevíte o nějakém programu kde by kresba byla např. v M 1:1.5 a míra na kótě jako ve skutečnosti? Tedy objekt na výkrese v měřítku ale kóta jeko ve skutečnosti. Dík za radu.
Doplňuji:
Neměl bych zkusit Corel nebo Photoshop? Máte někdo zkušenosti zda by tyto byly vhodné pro takovéto jednoduché kresby?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Melkor před 3841 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
kelley

Protože potřebujete zachovat měřítko a kóty, potřebujete vektorový kreslící program. Takže Photoshop ne. Originální AutoCAD je asi příliš drahý a složitý, Corel by možná šlo zkusit, pak bych navrhl jeho free alternativu InkScape a dále pak Google Sketchup.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Mám dobré zkušenosti s programem Room Arranger.
Doplňuji:
Web programu:
http://www.ro­omarranger.com/in­dexcz.html

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Vrátný

Děkuji za odpovědi, snažíte se, ale já potřebuji pouze poradit jak kótovat v měřítku. To ale asi nejde zde.
Corel mám, tam je návod jak nakreslit čtverec, obdélník, jak je vybarvit o kótách nic. Google Sketchup jak doporučujete- tam je kresba domu, to nepotřebuji. Potřebuji kreslit vodu, vedení elektřiny a k nim dát kóty. Udělat normální výkres do školy. Copak není jednoduchý program a je nutno studovat AutoCAD? Snad by šel použít autosketch, není v novější verzi a volný? Mám starou verzi pro WIN XP a ta nechodí ve WIn7.
Možná, že ten Room arranger. Jen pokud se dostanu na podrobnosti. Nemohl bys mi – ivzez – poslat nějaký Tvůj výtvor? Posílám můj na ukázku.

před 3838 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek