Petr89

Existuje nějaký program pro hromadnou kompresi obrázků?

Mám tisíce obrázků různých formátů (jpg, gif, png) v různých podsložkách, potřebuji hromadně zmenšit jejich velikost (kb) a přitom zachovat formát a název souboru. Existuje na to nějaký program?

Odpovědi
a623682@drdr

Uspech by si mohl slavit s programem imagemagick, coz je takovej photoshop v prikazovy radce. Vykonej a naprosto idealni pro hormadne operace. Nicmene je trosku obtiznejsi na ovladani (tuny parametru), ale dokumentace je dobra a hlavne komunita kolem programu je ziva (na webu je spousta rad a triku jak ceho dicilit). O wokeni aplikaci nevim, ale to neznamena ze neexistuje.

gecco

Problém – obrázky, které zmiňuješ, už jsou samy o sobě komprimované – jejich další komprimací (pokud zachováš jejich velikost a barevnou hloubku) nic nezískáš…
😉
Pouvažuj o jejich archivaci (DVD – dvojmo, extHD, flash…) mimo stávající disk…
____
Pro hromadnou úpravu (nejen) velikosti lze použít třeba IrfanView ( http://www.ir­fanview.cz/ ), prý je dobrý (ale nezkoušel jsem) i PictureResizer ( http://www.pi­cresize.com/ )…
😉

Petr89

Díky za odpovědi, ten imagemagick zkusím.
Gecco: je to určeno na web, kam uživatelé nahrávají k článkům obrázky, často tam někdo nahraje fotku velkou 8MB, což je samozřejmě pro webové použití nesmysl… za ty roky mají všechny ty fotky na webu 6 GB, takže mě napadlo je všechny stáhnout, zkomprimovat´a poslat zpět. Ale máš pravdu, že většinou jsou ty fotky už komprimované, takže by to chtělo spíš asi zmenšit rozměry… takže program kde by šel nastavit nějaký maximální rozměr na který se fotka zmenší.

a623682@drdr

Presne takovou utilitu jsem si sam napsal (prachopbycejny batak). Pochopitelne klicovou roli v nem hraje prave imagemagick.