AnnieCuoco

Program na podporu nového prac.místa. Prosím o radu

Dobrý den, v ČR běží projekt Praxe pro mladé do 30 let. Naše firma chtěla zaměstnat absolventku VŠ, vše probíhalo v pořádku až do doby než řekli že to nejde, protože se jedná o strýce a neteř. Nevíte někdo o podobném programu kde by příbuzenský vztah nebyl problém? Opravdu mne to zaráží, nemáme důvod prostředky zneužít, i to jak dalece příbuzní by museli být aby účast uznali.

Nejlepší odpověď
anonym

Taky to nechápu, příbuzenský vztah sice řeší Zákoník práce , ale jen manželé nebo registrovaní (§318 ZP). Ostatní příbuzenstvo je úplně jedno. Zeptal bych se jich, podle jakého předpisu nesmí být v prac. procesu strýc a neteř.

Další odpovědi
zzzzz

Souhlasím s Česílkem. Neexistuje žádný zákon, který by to zakazoval. Žádost podejte písemně a ať Vám písemně odpoví. Zcela jistě nenapíšou to co řekli. Tyto projekty jsou kontrolované MPSV, pokud se nedohodnete obraťte se na MPSV. Úřady často melou nesmysly, proto je dobré chtít po nich vše písemně. To už si dají pozor, aby to bylo vše OK.