Pokročilý

Prodejce nechce vrátit peníze za nevyhovující zboží, nutí mne vybrat zboží jiné v téže hodnotě. Má na to právo?

Prodejce nechce vrátit peníze za nevyhovující zboží, nutí mne vybrat zboží jiné v téže hodnotě.Koupila jsem 3D TV, a chtěla jsem si propojit TV se starším NTB, tudíš jsem musela zakoupit redukční kabel se třemi koncovkami, z toho jedna z koncovek byla určena pro zvuk, jenže byla krátká a tím pádem zvuk nefunguje, což je pro mne neefektivní. Redukce stála 1.400.- Kč a po ústní dohodě s prodávajícím jsem tuto mohla vrátit.
Nyní mě však nutí vybrat si v dané hodnotě jiné zboží, peníze ale vrátit nechce. Má na to právo?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud sis zboží vybrala v kamenné prodejně a ne třeba na netu, má na to právo...
Má dokonce právo vůbec zboží zpět nevzít.

Další odpovědi:

Podle popisu to vypadá že jste si VY špatně vybrala zboží a prodejce je ochoten bez toho aby měl nějakou povinnost Vám to zboží vyměnit... Vrátit peníze by musel, pokud si to přejete, v případě že se jedná o reklamaci. TJ muselo by to být tak že jste schopna nějak doložit (byla písemná objednávka) že jste si objednala kabel ke konkrétnímu typu notebooku a oni dodali kabel který má pro tento typ krátkou část pro přenos zvuku...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 412
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 262
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 147
Zlatý annas 141
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 108
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.