Prodejce elektro a úklid WC, koupelny, šatny, kuchyně

Mám otázku jsem prodejce elektro v menší firmě může po mě vyžadovat zaměstnavatel úklid WC, koupelny, šatny, kuchyně ? Nebo na tyto úkony musí provádět nějaká uklízečka. Jako prodejce beru samozřejmost úklid na pracovišti jako prodejně a ne sociálních zařízeních neměla by tyto věci provádět specializovaná osoba zaměřená na úklid neměl bych vůbec představu jestli uklíd provedu správně a nezávadně pro ostatní zaměstnance a dost hygienicky.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Co jsi podepisoval v pracovní smlouvě ? Je tam nějaká formulace v tomto znění ?
Pokud není , tak asi ne , ALE rozmysli si odmítnutí - zaměstnavatel může nařídit , jakoukoliv náhradní práci , hlavně když spadá do pracovní doby .

Další odpovědi:

Zlatý

Pokud to nemáte v popisu pracovního místa, není problém jej upravit.

Zlatý

Záleží na zaqmněstnavateli a jak to máte dohodnuté. Pokud toto sociální zařízení přiléhá k prodejně, tak mi to připadá naprosto v pořádku. Netuším, kolik vás tam je, ale určitě by nebyl problém pro zaměstnavatele najmout uklizečku a její mzdu strhnout z té vaší. Zkus mu to navrhnout. Jistě rád vyhoví.

Zlatý

Na serveru podnikatel k tomu dnes vyšel článek http://www.podnikatel.cz/…

Stříbrný

Záleží na tom, jak přesně máte v pracovní smlouvě sjednán druh práce.

Přestože pracovní náplň určuje zaměstnavatel, je zřejmé, že úklid sociálního zařízení ani kuchyně není součástí pracovní náplně prodavače či prodejce.

Budte-li však tyto práce odmítat, najde si zaměstnavatel pravděpodobně někoho jiného.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.