Pokročilý

Prodej nemovitosti dvou spoluvlastníků.

Jsem s dcerou spoluvlastníky každá ideální poloviny rod.domů.Každá se smostatnym bytem Souhlasím také s prodejem své poloviny domů,jelikož dcera od prodeje neustoupí.Nejraději jednomu zájemci,aby do budoucna byl už vlastníkem celé nemovitosti jen jeden majitel.Ptám se,mohla by dcera prodat jen svou polovinu i když jsem ji písemně upozornila,že zvažuji i já prodej své poloviny?Dcera v domě ve svém bytě už několik let nebydli.
Měly by být sepsané dvě smlouvy,jelikož se jedná o rozdílnou hodnotu každého bytu.Já mohu svou polovinu prodat jen i se zařízením celého bytu(starožitnosti a pod.)Děkuji za radu,jak postupovat,aby všechno proběhlo dle nového ob.zákoníku,na co nezapomenout a pod.Moc děkuji za pomoc.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Vzhledem k tomu, že dnes nabyl účinnosti nový občanský zákoník, určitě bych zašel k právníkovi. A doufal bych, že právě tato problematika nepatří do té nejednoznačné většiny předpisu.

Další odpovědi:

1. Dcera může prodat pouze "svou polovinu" (druhou nevlastní) a může ji prodat zcela nezávisle na spoluvlastníkovi nemovitosti (pokud není nějakou smlouvou nebo třebavěcným břemenem definováno jinak).
2. Jestli bude prodej realizován na základě dvou dvoustranných smluv a nebo jedné smlouvy třístranné (dva prodávající, jeden kupec) je zcela lhostejné, na prodejní ceně (hodnotě) jednotlivých částí nemovitosti přitom nesejde.
3. Můžete trvat na prodeji své části nemovitosti včetně zařízení - ale záleží jen na kupci, zda toto přání akceptuje.
___
Protože se - zřejmě, jedná o nikoli jednoduchý případ, vřele doporučuju se obrátit na nějakého místního právníka či notáře, aby smlouvu podle přání jednotlivých stran prodeje/koupě v souladu s právem sepsal.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.