Proč ženě, každý měsíc teče krev z vagíny (proč menstruuje) ?

Nejlepší odpověď
hanulka11

zde je vše podrobně ,srozumitelně vysvětleno

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Men­struace

Další odpovědi
Ella

protože žena je od přírody stvořena k mateřství a ženina děloha se každý měsíc – každý cyklus, kdy dozraje vajíčko, ze kterého případně vzejde nový život – připravuje na oplodněné vajíčko a vytváří pro něj prostředí. Když vajíčko není oplodněno, prostředí v děloze není do dalšího cyklu vajíčka potřeba a je vyplavováno jako neužitečné a odumřelé ven společně s nevyužitým vajíčkem… a to je menstruace