Proč ve varné konvici nerezové voda poslední dobou je kalná do bíla, jakoby konvice ztratila lesk uprostřed?

Nejlepší odpověď
kapka

První, co mě napadá, že se Vám v konvici usazuje vodní kámen. Ten se odstraní třeba octem.

Další odpovědi
Miroslavst

Bílá je proto, poněvadž základní složkou vodního kamene je obvykle uhličitan vápenatý.

Tvorba vodního kamene je způsobena změnou rovnováhy mezi ionty kyseliny uhličité a hydroxidu vápenatého při změně teploty a jejich vyloučením z vody.

tom004

Jenom si dovolím doplnit,že ocet v konvici převařím a potom ještě jednou převařím samotnou vodu. Funguje to.

tdko

pravděpodobným viníkem je tvrdá voda..