Dochy

Proč ve stavebnictví „všichni“ používají tak často silikon?

Nějak mám pocit, že se silikon nadužívá. Není začištěná hrana? Dá se tam silikon, u stříšky je mezera? Zaplácneme silikonem. Máme škvíru nad soklovou dlaždicí? Mázneme silikon…
Teď nám dělali zateplení bytovky a opravy fasády – drobnosti přesně tímhle způsobem a všichni se tváří, že je to tak OK. Silikon jsem viděl i na soklech u jiných domů. Samozřejmě potrhanej. To je o tolik těžší nebo dražší to máznout normálně maltou nebo spárovací hmotou? Jakej má ten silikon výhody?

Nejlepší odpověď
Emefej

Je to rychlé a jednoduché, jiný důvod za tím nevidím. Kdo by se patlal s maltou nebo spárovačkou? Stejný mor je pěna, tu jsou také schopni narvat úplně všude.

Další odpovědi
elkon

Když se používá bezmyšlenkovitě, tak je pak problém, nehodí se na všechno. Je potřeba před použitím přemýšlet, což mnozí nedělají a napatlají ho kam se jim hodí. Existují i jiné tmely, určené pro konkrétní použití.

aliendrone

Nemyslím, že používají silikon (svědčilo by o tom i to „potrhání“). 😉 Nejspíš máš na mysli nějaký AKRYL (karuš jako kartuš, dokud si nepřečteš CO v ní je). Už je proto, že akryl je cca 5× levnější (kartuše silikonu stojí cca 200+ Kč v malobochodě, akryl pajcku).

Akryl se lehce aplikuje s velkou přesností (nezamažeš okolí) jako když pracuješ se špachtlí. Úspora času/pracnost v tom hraje zásadní roli, materiálové náklady obvykle zandebatelnou. 🙂