Usoman

Proč nejsou v Česku sněhové blizzardy?

V USA, Rusku, Japonsku mají sněhové bouře, kde napadne obří množství sněhu. Proč je nemáme i u nás? Zima by mohla být víc ladovská, přeci.

Odpovědi
Drap

Má to jn jediný důvod Nemáme vhodné klimatické podmínky.

Kepler

To je tím globálním oteplováním. Jako děcko si pamatuju, že i v nížinách napadlo 1/2 i 1 m sněhu a dělali jsme si v něm tunely. Nakonec ještě asi před 15 lety napadlo sněhu tolik, že silničáři v obci nadělali kolem cest 2 m mantinely, šířka vozovky se snížila na polovinu a nakonec musel být sníh odvážen náklaďáky a sypalo se to do Bečvy.

ivzez

Kde leží USA, Rusko a Japonsko? A kde ČR?
Příště by stačilo se před položením zamyslet…